Břeťa Ulrich

Vladimír představuje Břeťu Ulricha v sedmi obrazech

Břeťo, přijedeš na kurz? „…rád bych, ale jsem v tu dobu na cestě po Nepálu, tak to asi nestihnu…“ Tak to je celý Břeťa!
Jina Nebe

Vladimír představuje Jinu Nebe v sedmi obrazech

Co ta Jina vlastně je? Grafička, malířka, fotografka, zpěvačka, šamanka? Asi šamanka, tedy. šamanka urbanistka.
02
,

Antoine de Saint Exupéry – focení v Maroku

Jak se vlastně Exupéry do Maroka dostal? V roce 1921 začal svoji vojenskou službu jako voják v 2. regimentu lehké kavalérie v Neuhofu, poblíž Štrasburku. Tam také bral soukromé lekce létání a následující rok požádal o převod z francouzské armády k francouzskému letectvu. Byl vyslán ke 37. stíhacímu pluku do Casablancy v Maroku...
Trava
,

WORKSHOP „Focení metodou ICM & ME“ v Jizerkách – druhý běh, 2019

Oproti minulému roku jsem termín kurzu posunul o 14 dní a díky tomu (i díky větší nadílce sněhu v této zimě) bylo v říčce Jizerce daleko více vody. Teplé sluníčko rychle rozpouští sníh, a tak jsme mnohdy až po pás zapadávali do odtátých proláklin pod sněhem.
Karel Ševčík

Vladimír představuje Karla Ševčíka v sedmi obrazech

Karel Ševčík, další ze zajímavých fotografů, se kterým jsem měl tu čest spolupracovat - básník, paleontolog, sběratel, … a možná i něco dalšího.
Penrith03

Konference On Landscape 2018

Minulý víkend jsem se zúčastnil konference o krajinářské fotografii, kterou formou bienále, již třetí ročník, pořádá prestižní britský časopis On Landscape. Pokud vládnete angličtinou, určitě neprohloupíte, když si zaplatíte předplatné časopisu, byť jen na rok, s možností stáhnutí minulých vydání! Konference se konala v nádherné oblasti Lake District, v kulturním centru Rheged města Penrith.
Valecnz pilot
,

Antoine de Saint Exupéry, dílo – Válečný pilot

Válečný pilot je předznamenáním Citadely. V tomto díle spojuje Exupéry popis beznadějného výzvědného letu válečného pilota na nepřátelské území s téměř stoprocentní hrozbou smrti sestřelením a se svými úvahami humanisty. Je nesmírně pravdivý v popisu válečných scén, ale také utrpení běžných lidí v prostředí frontových bojů.
ZemeLidi
,

Antoine de Saint Exupéry, dílo – Země lidí

Země lidí je specifické dílo. Jedná se spíše o soubor povídek, popisujících příběhy lidí v extrémních situacích. Exupéry předkládá své názory na sílu i slabosti lidského charakteru tváří v tvář ohrožení života. Dozvídáme se životní příběh pilota Mermoze, průkopníka dálkových poštovních letů, který poprvé přeletěl průsmykem přes Andy. A přestože mnohokrát čelil technickým obtížím včetně havárií, stále znovu usedal do letadla a vydával se na další cesty až do hořkého konce.
02
, ,

Po stopách Césara Manrique – Lanzarote 2019

Po opatrném průzkumu jsem si řekl, že vám nabídnu na rok 2019 chuťovku – něco, čemu se chci věnovat do budoucna dlouhodobě. Kombinaci návštěvy zajímavé destinace, seznámení s výtvarnou tvorbou vybraného umělce z této destinace, to vše povýšené tím, že tuto destinaci důvěrně znám, včetně například gastronomie   Důvěrně známých destinací mám připravených více, jsem zvědavý, jak moji nabídku přijmete!
LetnaJih
,

Antoine de Saint Exupéry, dílo – Noční let

Zahájení nočních poštovních letů. Omezené prostředky radiopodpory. Masivní síly přírody, let cyklonem do tmy. Riziko obětování lidského života výměnou za zavedení nové služby. Exupéry na malé zhuštěné ploše rozehrává drama pilota a navigátora, vystavených ničící síle bouře kdesi v Kordilerách.
EXU Kuryr
,

Antoine de Saint Exupéry, dílo – Kurýr na jih

Exupéry neustále míchá dramaticky rozdílné situace, používá výrazné obrazy a alegorie. Silně cítím jeho příklon k přírodním materiálům, vzpomínkám z dětství (ano, přesně popisuje zahradu včetně brány tak, jak jsem ji viděl v Saint Maurice de Remens) a kontrastním obrazům, vystupujícím a zase mizejícím ve tmě či v mlze.
00 2

Výstava v Borovanském klášteře

Výstava je opřená o tři různá vodní prostředí - moře, rybníky a tekoucí potoky. Základ vytváří reminiscence na Máchovské kontemplace prostřednictvím tří velkých pláten, umístěných na jakémsi virtuálním půdorysném kříži. Na každém z ramen jsou pak tisky v paspartě, které jsou věnovány snímkům z Gran Canarie, Krkonoš, Jizerských hor a Třeboňska.