02

Vladimír představuje Honzu Starého v sedmi obrazech

Honza je technik. Je precizní technik a svoji preciznost si tříbí jako modelář. Tedy pokud má čas a třeba nefotí nebo někde necestuje vlakem, protože to je jeho další záliba. Honza je rozkročený mezi Čechami a Moravou, severní Moravou. A všechny tyhle věci se odrážejí v jeho způsobu fotografování a výběru motivů - trpělivost, cit pro detail, férovost a navíc cosi melancholického, ukrytého a zatím nepojmenovaného.
01 srpen

Vladimír představuje Kláru Mašínovou v sedmi obrazech

Klárka je talentovaná fotografka. Přihlásila se mi na kurz s tím, že mi pomůže s organizací a jestli nemám kde kurz pořádat, tak že taťka nás bude hostit na chalupě Horské služby. No řekněte, může někdo vymyslet lepší úvod?
IMG 5295 copy 2
,

Antoine de Saint Exupéry, dílo – Malý princ

Dlouhou dobu jsem zvažoval, jak se postavit k Malému princi. Kurátorka Galerie kritiků, paní doktorka Čiháková Noshiro, to popsala nejlépe - tomu se prostě nevyhnete! Je to zajisté pravda, ale co s takto silným nastavením, co s příběhem, který zná kdekdo, navíc v podání nesčetných ilustrátorů?
Slunce copy

Vladimír představuje Honzu Dobrého v sedmi obrazech

S Honzou se znám dlouhé roky, i když úplně z jiné oblasti, než fotografie. Jeho životní příběh mě vždycky fascinoval - kluk, který před mnoha lety odjel do Švýcarska, prosadil se ve švýcarské rodinné firmě, založil tam rodinu, ale nikdy nepřerušil své vazby a ukotvení tady v Čechách.
WS 13
,

WORKSHOP “Focení metodou ICM & ME” v Jizerkách

Mám za sebou první workshop focení metodou ICM. Přes obavy z počasí nakonec vše dopadlo nadmíru dobře. Šedivka byla pouze v sobotu ráno, od sobotního podvečera už bylo počasí pro fotografa téměř ideální. Páteční večerní dojezd a diskuse v restauraci mě dojaly. Postarali se o to Radek s Wendy, když mi přivezli faksimile Malého prince ve francouzštině včetně ilustrací od Exupéryho.
ROBO 04

Vladimír představuje Roberta Ďuriše v sedmi obrazech

Robertem zahajuji seriál představování šikovných a talentovaných fotografů, kteří prošli mými workshopy. Postupně chci touto formou jednak poděkovat za příležitost s nimi alespoň chvíli pracovat a jednak jim třeba i trochu pomoci s propagací jejich tvorby.
GCSoM 01 1X
,

Antoine de Saint Exupéry – Východiska

O Exupérym toho bylo napsáno mnoho. Můj projekt ale není o nové biografii ani o ilustracích. Snažím se najít tvůrčí impulsy v jeho životě a ty pak převést do výtvarného jazyka - v tom také tkví unikátnost mých projektů. Je velmi pravděpodobné, že někdo jiný by si vybral odlišné charakteristiky.
Exupery
,

Antoine de Saint Exupéry

Jsem na prahu posledního dílu literárního triptychu, tentokrát věnovaného Antoine de Saint Exupérymu. Zatímco Mácha a Andersen byli pro mě autory, pomáhajícími mi zvládnout specifické fotografické a výrazové techniky, s Exupérym se to má jinak. Exupéry je můj spisovatel, mám k němu osobní vztah, proto i celý projekt bude velmi osobní.
Photography stories | Hans Christian Andersen
, ,

Tisková zpráva k výstavě „Očima Hanse Christiana Andersena“

Výstava obrazových fotografií Vladimíra Kysely tvoří ucelený monotematický soubor, jenž vizuálně interpretuje Andersenův způsob vidění světa. Slavný dánský spisovatel pocházel z velmi chudé rodiny, měl odlišnou sexuální orientaci, trpěl vnitřní rozpolceností, přecitlivělostí vůči společnosti a jeho nestálá povaha ho nutila věčně cestovat s pocitem outsidera na útěku.
2017 03 11 15 58 19 700 392 24 1509721098 fest11l 700x392 2

Rozhovor v rámci Foto Škoda Festu 2017

Když jsem sháněl Vladimíra Kyselu na schůzku kvůli interview, napsal mi, jestli se nechci zúčastnit čtrnáctidenního pochodu po Krkonoších. V tu chvíli jsem nevěděl, jestli si nepíšu s někým jiným. Přečetl jsem si o něm, že je zaměstnáním manažer ve strojírenském průmyslu a pozvánka na trek bylo asi to poslední, co bych jako odpověď čekal.
1.faze
,

PODZIMNÍ PŘECHOD KRKONOŠ 2017

Rozhodl jsem se, že si udělám radost. Že prostě jen tak půjdu českou krajinou a budu se potkávat a povídat si s lidmi se stejnou úchylkou či zálibou  - focením v krajině. A začnu Krkonošemi. Proč Krkonošemi? Protože jsou u nás nejvyšší, mají v sobě ukryté tajemství, hrozbu a krásu.
Levandule2
,

Projekty ICM & ME aneb rozvoj osobního stylu

V mém případě se sešla moje záliba a obdiv k impresionistům s technikami ICM (intentional camera movement) a ME (multi exposure). Rozhodl jsem se proto, že tyto postupy budu dále zkoumat a podělím se o ně s vámi. Rád vás uvítám na svých kurzech třeba v krásném prostředí Jizerky v Jizerských horách, kde to mám moc rád a kde jsou pro ICM focení skvělé podmínky.