TYM02
,

Workshop “Po stopách Máchovských kontemplací” ve Starých Splavech

Minulý víkend jsem se vrátil na místo mého prvního fotoprojektu. A spolu se mnou účastníci workshopu, během něhož jsme se společně vydali po stopách Máchovských kontemplací. Cílem tohoto kurzu nebylo zopakovat sérii fotografií z projektu, ale zkusit si na chvíli vklouznout do Máchova kraje a jeho básně Máj a s využitím techniky ICM a následného blendování vytvořit osobitý pohled na Máchovskou poetiku.
MG 6382 copy
,

Antoine de Saint Exupéry – dětství

Mým hlavním cílem bylo navštívit Saint Maurice de Remens, městečko vzdálené od Lyonu ca 35 km, kde malý Antoine strávil své dětství, které ho zásadně ovlivnilo a ke kterému se ve svých knihách neustále vracel. Stejně tak, jako ke své matce. Tady v zahradě rodného sídla si hrál se sourozenci na rytíře Aklina, odtud odcházel na svoji první zkušenost pilota k poštovní společnosti.
MG 2746 copy

Vladimír představuje Petru Kyselovou v sedmi obrazech

Jak napsat medailonek o někom, koho znám celý život, aby to nevyznělo hloupě? Péťa je moje dcera. Vysypal jsem ji (a do krve sedřel) z kočárku, vozil po basketových zápasech a ztrácel nervy při nejrůznějších situacích, tak jak to rodiče obyčejně dělají.
OSTROV
,

Třebonění

Třeboňsko se může pochlubit téměř pětistovkou rybníků, a proto se také často tato oblast nazývá krajinou dvojího nebe. V roce 2003 byly oficiálně významné kulturní a technické památky Třeboňska nominovány k zápisu na seznam světových památek UNESCO pod názvem Třeboňské rybníkářské dědictví.
02

Vladimír představuje Honzu Starého v sedmi obrazech

Honza je technik. Je precizní technik a svoji preciznost si tříbí jako modelář. Tedy pokud má čas a třeba nefotí nebo někde necestuje vlakem, protože to je jeho další záliba. Honza je rozkročený mezi Čechami a Moravou, severní Moravou. A všechny tyhle věci se odrážejí v jeho způsobu fotografování a výběru motivů - trpělivost, cit pro detail, férovost a navíc cosi melancholického, ukrytého a zatím nepojmenovaného.
01 srpen

Vladimír představuje Kláru Mašínovou v sedmi obrazech

Klárka je talentovaná fotografka. Přihlásila se mi na kurz s tím, že mi pomůže s organizací a jestli nemám kde kurz pořádat, tak že taťka nás bude hostit na chalupě Horské služby. No řekněte, může někdo vymyslet lepší úvod?
IMG 5295 copy 2
,

Antoine de Saint Exupéry, dílo – Malý princ

Dlouhou dobu jsem zvažoval, jak se postavit k Malému princi. Kurátorka Galerie kritiků, paní doktorka Čiháková Noshiro, to popsala nejlépe - tomu se prostě nevyhnete! Je to zajisté pravda, ale co s takto silným nastavením, co s příběhem, který zná kdekdo, navíc v podání nesčetných ilustrátorů?
Slunce copy

Vladimír představuje Honzu Dobrého v sedmi obrazech

S Honzou se znám dlouhé roky, i když úplně z jiné oblasti, než fotografie. Jeho životní příběh mě vždycky fascinoval - kluk, který před mnoha lety odjel do Švýcarska, prosadil se ve švýcarské rodinné firmě, založil tam rodinu, ale nikdy nepřerušil své vazby a ukotvení tady v Čechách.
WS 13
,

WORKSHOP “Focení metodou ICM & ME” v Jizerkách

Mám za sebou první workshop focení metodou ICM. Přes obavy z počasí nakonec vše dopadlo nadmíru dobře. Šedivka byla pouze v sobotu ráno, od sobotního podvečera už bylo počasí pro fotografa téměř ideální. Páteční večerní dojezd a diskuse v restauraci mě dojaly. Postarali se o to Radek s Wendy, když mi přivezli faksimile Malého prince ve francouzštině včetně ilustrací od Exupéryho.
ROBO 04

Vladimír představuje Roberta Ďuriše v sedmi obrazech

Robertem zahajuji seriál představování šikovných a talentovaných fotografů, kteří prošli mými workshopy. Postupně chci touto formou jednak poděkovat za příležitost s nimi alespoň chvíli pracovat a jednak jim třeba i trochu pomoci s propagací jejich tvorby.
GCSoM 01 1X
,

Antoine de Saint Exupéry – Východiska

O Exupérym toho bylo napsáno mnoho. Můj projekt ale není o nové biografii ani o ilustracích. Snažím se najít tvůrčí impulsy v jeho životě a ty pak převést do výtvarného jazyka - v tom také tkví unikátnost mých projektů. Je velmi pravděpodobné, že někdo jiný by si vybral odlišné charakteristiky.
Exupery
,

Antoine de Saint Exupéry

Jsem na prahu posledního dílu literárního triptychu, tentokrát věnovaného Antoine de Saint Exupérymu. Zatímco Mácha a Andersen byli pro mě autory, pomáhajícími mi zvládnout specifické fotografické a výrazové techniky, s Exupérym se to má jinak. Exupéry je můj spisovatel, mám k němu osobní vztah, proto i celý projekt bude velmi osobní.