Ja a Ego.

Neznášam dva rovnaké dni. A hľadám z toho úniky. Fotka je jeden z nich.
Môžeš ňou nielen relaxovať, ale i skúmať svoje ego. Čo je niekedy hodne
náročné, až na grc. Ale máš šancu dobehnúť do cieľa neporazený.
Nič nie je zadarmo – ten závod si vydrieš rozbitou papuľou, lebo v rámci
superstáda musíš nutne vyčnievať.
A nikomu nevysvetlíš, že to nie je machrovanie, ale tvoje obyčajné JA.
Chceš sa pripojiť ?

Robert Ďuriš

Vladimír představuje Roberta Ďuriše v sedmi obrazech

ROBO 04Robertem zahajuji seriál představování šikovných a talentovaných fotografů, kteří prošli mými workshopy.
Postupně chci touto formou jednak poděkovat za příležitost s nimi alespoň chvíli pracovat a jednak jim třeba i trochu pomoci s propagací jejich tvorby.

Robert si mě vybral, přes internet, tak je tomu dnes v naší uspěchané době, říkal jsem si, co to bude za mladého a neklidného poděsa… Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem se potkal se seniornějším poděsem – snad mi Robo promine, ale lidí jako on po světě opravdu moc neběhá… Jak osvěžující !!! Strávili jsme spolu intenzivní diskusi nad jeho portfoliem, sakrovali nad fotoaparátem, ale hlavně fotili v té neskutečné kose uprostřed března v Třeboni a okolí.

Robert mě nechal vykoupat ve své grafické kuchyni ne nepodobné Andy Warholovi a já si připadal krásně ulítle v jakémsi barevném, opulentním a dramatickém světě jeho fantazie. Robertova tvorba je výrazně opřená o fotošopí kreace, které možná jednotlivě mohou zvedat nejedno obočí, ale když se to na vás hrne ze všech stran, je to nádherný proud. Jako by každým obrazem říkal – nevím proč bych se na svět a fotky měl dívat stejně jako ostatní, když je tolik jiných možností?!

Robert má široký rozsah témat, ale nejvíce vás zaujme jeho energický přístup k barvám. Rozehraje klidnou plochu pozadí a do ní vypálí kontrastní pecku. Super, jen tak dál, nešlapat na brzdu :-)) Probrali jsme snad stovku jeho různých fotografií a z nich jsem pro vás vybral sedm zástupců, užijte si to, stejně jako já!

Roberta najdete také na jeho stránkách na 500px.

19.3.2018, Roudnice nad Labem