Vladimír představuje Mirku Truskovou v sedmi obrazech

PortretJsou lidé, kteří ani na minutu nepoleví ve svém úsilí – co na tom, že toho mám nad hlavu, ona tam vždycky nějaká rezerva přeci je… Tak taková je i Mirka Trusková. Ptám se s nadsázkou sám sebe, jestli jsem ji vůbec někdy viděl bez nějakého fotoaparátu nebo fotografického artefaktu či pomůcky. Asi ne, protože fotografie ji spolkla za živa. Píšete si poznámky? Mirka ano, kompaktem!

Rok 2017, věším své obrazy na ART Festu ve Veletržním paláci a přes uličku už má pověšeno mladá dáma z Tábora. Od našeho prvního setkání už uběhl nějaký čas, ale Mirčino tempo mě nepřestává udivovat. Studuje čtvrtým rokem ve Photogenii, má několik výstav ročně, ať individuálních nebo skupinových, neustále zkouší něco nového. A navíc v sobě našla dost odvahy na to, aby se pustila do fotografie i komerčně, však na to už má přes 15 let odfoceno…

Mirka fotí všechno, s převahou krajiny. Díky dílnám s Jindřichem Štreitem pronikla úspěšně i do industriálu a reportážní fotografie. Zkouší luminografii, architekturu, abstrakci, fotí i v ateliéru. Její vztah z výtvarnému umění ji přivedl také k ICM. První příležitost se naskytla na Máchově jezeře na workshopu věnovaném Máchovským kontemplacím a následně jsme se domluvili i na foto cestě na Lanzarote. A jsem přesvědčený, že tím naše fotografické potkávání ani zdaleka nekončí.

Když se dívám na Mirčiny fotky, zřetelně vnímám její výrazné zlepšování jak kompoziční, tak i v technické kvalitě fotografie. Její industriál mě fascinuje, stejně tak i přirozený balanc ploch a kontrastů ve většině fotografií.  Posuďte sami na jejích stránkách MT FOTO, 500px nebo na Facebooku.

Ale už dost slov a užijte si …….:

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *