Vladimír představuje Mirku Bedřichovou v sedmi obrazech

Mirka BS Mirkou jsem se poprvé potkal na prvním workshopu ICM & ME na Jizerce v roce 2018. Přijela i s manželem Liborem a zprvu působila velmi nenápadně. O to víc mě potěšily její pozitivní reakce na konci workshopu. Od té doby jsme se u fotografie sešli již mnohokrát, včetně projektu po stopách Césara Manriqueho na ostrově Lanzarote i Fotografického projektu v Českém středohoří. Mirka urazila za ty tři roky, co se známe, pořádný kus cesty. Zůstala i nadále tou spíše introvertní, tichou fotografkou, ale zmizela nejistota a nahradila ji usilovnost a soustředěnost při hledání uměleckého výrazu jednotlivých záběrů. A že to s fotografií myslí vážně potvrdilo i její rozhodnutí začít studovat ve Photogenii.

Ve své tvorbě inklinuje hodně k abstrakci a geometricky pojatým plochám. Tematicky proto převažuje spíš detail než celek. Pro svou práci upřednostňuje pevná skla, poslední dobou většinou pevná skla „stará“, případně objektiv Lensbaby. Když jsme se spolu bavili o důvodech, proč si vybrala moje ICM workshopy, zmínila Mirka hlavně možnost vyjádřit v záběru více emocí. Za cestou na Lanzarote pak stála chuť navštívit poprvé novou a graficky výjimečnou destinaci a v neposlední řadě pak také tvorba Césara Manriqueho. Mirka byla také jednou z těch, kteří mi dodali odvahu se do něčeho takového, jako je organizace projektových foto cest, vůbec pustit.

Fotografie Mirky mám moc rád. Jsou klidné až zadumané, vnitřně vyrovnané, precizní. Konec konců jiné by Mirka asi ani nepustila z ruky. Nabízejí vám chvíli k zamyšlení i klidnou krásu. Jsem moc zvědavý, co dalšího se narodí v jejích představách a co z toho následně uskuteční prostřednictvím svého fotoaparátu. Na spolupráci s ní se pokaždé moc těším.

Zde si po kliknutí můžete prohlédnout Mirčino portfolio na Zoneramě.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *