Je mi 15 let, fotím zhruba 2,5 roku a stále hledám svůj fotografický rukopis. Snažím se zasáhnout a „prozkoumat“ všechny fotografické kategorie (portrét, detail, abstrakce, atd..) a najít sama sebe. Snažím se skrz objektiv přiblížit svět ostatním tak, jak ho vidím já, vidět ho lepší a vepsat do něj své pocity a zážitky. Vím, že mé fotogragie nedosahují úrovně, kterou bych si představovala , ale s každým cvaknutím se snažím zlepšovat.

Klára Mašínová

Vladimír představuje Kláru Mašínovou v sedmi obrazech

01 srpenKlárka je talentovaná fotografka. Přihlásila se mi na kurz s tím, že mi pomůže s organizací a jestli nemám kde kurz pořádat, tak že taťka nás bude hostit na chalupě Horské služby. No řekněte, může někdo vymyslet lepší úvod? Ale abych nehrál zbytečně překvapeného – o Klárce jsem samozřejmě věděl od kolegy Zbyňka Cincibuse, který se o ni stará v jabloneckém fotoklubu pro fotografický potěr. A stará se o ni tak dobře, že vyhrála v minulém roce prestižní titul fotografa roku v kategorii junior, pořádané magazínem Foto Video!

Jak sama říká, hledá zatím svoji fotografickou tvář. Na druhou stranu je vidět, že má obrovský cit pro výběr záběru a přirozené vnímání kompozice. Rozmazanky ji pohltily a zcela jistě se stanou doplňkem její pestré tvorby. Z přiložených ukázek je patrné, že se cítí skvěle v portrétech a v detailu, kde krásně pracuje s náladou snímků. To má asi naděleno shůry. A kdo by neměl dost, tak může zavítat na její výstavu v jablonecké LaKavárně, kde vystavuje společně se Zbyňkem od 19.4. Bude to určitě stát za to. To koneckonců můžete také posoudit na jejích stránkách na Zonerámě.

O Klárce, když vytrvá a nezabalí to, zkrátka ještě uslyšíme!

V Liberci, 7.4.2018

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *