Je to asi 5 let, co jsem si pořídil úplně obyčejný kompaktní fotoaparát a jen tak „cvakal“. To byl start fotografování, které mě nadchlo natolik, že jsem postupně pořizoval lepší fotoaparáty, se kterými jde kreativně fotit. Jsem technický typ, což se částečně projevuje na mých fotografiích. S oblibou fotografuji technické detaily, krajinu, přírodu a v poslední době mě nadchlo makro a přicházím na chuť ICM.

Jan Starý

Vladimír představuje Honzu Starého v sedmi obrazech

02Honza je technik. Je precizní technik a svoji preciznost si tříbí jako modelář. Tedy pokud má čas a třeba nefotí nebo někde necestuje vlakem, protože to je jeho další záliba. Honza je rozkročený mezi Čechami a Moravou, severní Moravou. A všechny tyhle věci se odrážejí v jeho způsobu fotografování a výběru motivů – trpělivost, cit pro detail, férovost a navíc cosi melancholického, ukrytého a zatím nepojmenovaného.

Když jsem vyrazil do Krkonoš na dvoutýdenní fotografický přechod, bylo dost takových, kteří projevili zájem se alespoň na chvíli připojit. Ale nakonec to udělali jenom dva lidé a jedním z nich byl Honza. Nijak kolem toho netancoval, prostě přijel. Šli jsme spolu z Dvořákovy boudy přes Voseckou až do Harrachova, fotili Sněžné jámy, Svinské kameny, Mumlavu a koukali v noci na Mléčnou dráhu. A protože je to mladý kluk, tak se mnou měl trpělivost, protože já už nejsem v úplně nejlepší kondici 🙂  

Honzovou disciplínou je zejména detail – technický, přírodní, zvířecí… a občas z něho vypadnou záběry, které slibují i jiné formy, například street fotografii. Je toho spousta, ale tak to má být, když probíhá fáze utřiďování – posuďte sami na jeho stránkách na Flickru.

V Liberci, 15.4.2018

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *