Vladimír představuje Břeťu Ulricha v sedmi obrazech

TEAM 04Břeťa se mnou za fotografií vyrazil už potřetí. Začalo to Jizerkou, pokračovalo editačním kurzem na zpracování ICM fotografií a zatím naposledy jsme se potkali při foto cestě na Lanzarote. Vlastně je to můj největší fanoušek, pokud soudím i z toho, že si pořídil mé e-knihy o Máchovi a Andersenovi 🙂

Po Jizerce jsem se ptal, zda přijede na Máchovské kontemplace, koneckonců to má z České Lípy za kopcem – „…rád bych, ale jsem v tu dobu na cestě po Nepálu, tak to asi nestihnu…“ To je celý Břeťa, penzionovaný cestující lékař se suchým anglickým humorem a trefnými hláškami.

Břeťa je typický nadšený hobík. Začal fotkami rodiny a když přemýšlel, co s fotografií dál, našel si v roce 2000 pro něho asi zlomový trek v Alpách „Za bílou krásou ledovců“ a bylo rozhodnuto. Kromě fotografií přírody a zejména hor pak zkouší také street. Workshopy ICM a následně cesta na Lanzarote jej zaujaly hlavně variantním zpracováním fotografie a tématy.

A hlavně, nenechává si tu radost z focení ničím zkazit a užívá si naplno… Břeťo, až budu v důchodu, mám to jednoduchý, prostě od tebe budu opisovat!

Tak se na to podívejte…..:

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *