BENEFICE UKRAJINA – PODPOŘTE SE MNOU PŘI SPOLEČENSKÉM VEČERU 14.3. UKRAJINSKÉ BĚŽENCE !!!

UkrajinaPřispějme společně na konto Nadace „Člověk v tísni“!!! Mnoho toho jednotlivec proti válečné mašinerii nezmůže. Je mi nesmírně líto všech, kteří se v tomto nemilosrdném soukolí ocitli. Napadlo mne proto v souvislosti s blížící se vernisáží mé výstavy v Hradci Králové uspořádat benefici, nabídnout několik svých obrazů k prodeji a celý výtěžek dát k dispozici Nadaci. Snad aspoň takto může moje práce pomoci těm, kdo strádají, i když to není mnoho.

Po diskusi a hlavně díky krátkému času, zbývajícímu do pátku 4.3., jsme se s Nadací dohodli, že obrazy nebudeme nabízet v aukci, protože bychom to nedokázali zorganizovat. Nabídneme je ale k prodeji při vernisáži ať už fyzicky nebo po vzájemné domluvě s těmi, kteří se do Hradce nedostanou. 

Vybral jsem těchto sedm obrazů, které budou umístěny při vernisáži v galerii U Přívozu. Všechny obrazy jsou adjustovány na kvalitní dřevěný rám, vytištěny na fotografické plátno polycoton – 65% polyester, 35% bavlna, pH neutral, inkoustový systém LUCIA EX společnosti Canon s 12 barevnými pigmentovými inkousty s vysokou stálobarevností.

Z cyklu Očima Hanse Christiana Andersena:

(součást kolekce, která získala 2.místo v MIFA – Moscow International Photo Awards 2017  a 3.místo v IPA – Los Angeles, International Photography Awards 2017)

KOD 02a copy 2

Očima H.CH. Andersena #HCA-SE-01 (90 x 60 cm) – 5.000,- Kč

Tak, a teď budu vyprávět,“ pravil stín a oběma nohama v lakýrkách pěkně dupl a pořádně přišlápl rukáv učencova nového stínu, ležel mu u nohou jako pudlík. Udělal to buď z nadutosti, nebo aby se nehýbal a poslouchal. A ležící stín ležel a ani se nehnul, aby mu nic neuniklo. Jistě chtěl vědět, jak to zařídit, kdyby se chtěl taky udělat pro sebe a být svým vlastním pánem.

TE HCA 6

Očima H.CH. Andersena #HCA-SE-02 (60 x 60 cm) – 2.500,- Kč

Šli ruku v ruce, jak to dělávali oba starouškové, když byli dětmi, ale nikoli nahoru na Kulatou věž nebo do sadu ve Frederigsbergu, ne, děvčátko vzalo chlapce okolo pasu a potom letěli daleko, kolem celého Dánska.

Z cyklu Bájné středohoří:

(Součást kolekce, která získala ocenění poroty LONDON INTERNATIONAL CREATIVE COMPETITION, v roce 2021 a v tom samém roce byla ve finálovém výběru SIENA AWARDS, Creative Photo Awards)

České středohoří

Bájné středohoří #CS_01 O Praotci (90 x 60 cm) – 5.000,- Kč 

Tehdy stařešina (praotec Čech), jehož ostatní jako pána provázeli, mezi jinými takto promluvil k své družině: „Druhové, kteří jste nejednou snášeli se mnou těžké trudy cesty po neschůdných lesích, zastavte se a obětujte svým bůžkům, jejichž zázračnou pomocí jste konečně přišli do této vlasti, kdysi osudem vám předurčené.“

CS 05 BUDYNE

Bájné středohoří #CS_05 Mágové na Budyni (90 x 60 cm) – 5.000,- Kč 

„Pan Jan Zbyněk Zajíc z Házmburka zemřel uštván lichváři jako chudý a nemajetný ve věku pouhých čtyřiceti šesti let v Praze v domě U Pelikána,“ uvádí Dolejší. Stalo se tak magického roku 1616. „Trojice vynikajících mužů (Jan Zbyněk Zajíc z Házmburka, Bavor mladší Rodovský z Hustiřan a slavný hvězdář Tycho de Brahe), kteří jsou s Budyní nerozborně spojeni, zde stále svým duchem přebývá. Během společných pokusů v legendární budyňské alchymické dílně či laboratoři prý objevili pravé divy, kterých je jen hmota schopna.“

Z cyklu Drzý a nahý, v ďáblově kuchyni:

(Součást kolekce, která získala druhé místo v profesionálních kategoriích „Abstract“, „Nature“ a „Photomanipulation“ v NEW YORK PHOTOGRAPHY AWARDS 2021, byla nominována v kategorii “Abstract”, professionals ve FAPA London 2020, a byla mezi finalisty kategorie “Serie”, professionals v SIENA AWARDS 2020, Creative Photo Awards)

Manrique 02 2019 0039 LEV1 copy

Manrique-02 (120 x 60 cm) – 8.000,- Kč

„Jsme jen pokročilé plemeno opic na menší planetě velmi průměrné hvězdy. Můžeme však pochopit vesmír. To z nás dělá něco velmi zvláštního.“

Stephen Hawking

MANRIQUE 02

Manrique_T-01 (90 x 60 cm) – 5.000,- Kč

„Lanzarote je čistá magie… záhada. Čistá, drzá a nahá krása. Neustálá lekce. Jeho neznámá a hluboká povaha si je vědoma skvělé podívané, kterou nabízí.“

César Manrique

MANRIQUE 06

Manrique_T-05 (60 x 90 cm) – 5.000,- Kč

„Veškerý vliv, který tento scénář předpokládá a který obklopoval mé dětství, se postupně projevil v celém mém umění, s velkou svobodou projevu, stejně brutální jako povrch ostrova“

César Manrique

Utržené finance obratem přepošlu na účet Nadace a ti, kteří si obrazy zakoupí, budou mít kromě uměleckého díla snad ještě dobrý pocit, že přispěli na dobrou věc. Spolu s obrazem obdržíte autorský certifikát a potvrzení o převodu peněz na Nadaci. 

V Liberci, 27.2.2022